Veinielamused Veinivillemiga!

Salatin

salatin logo
FAKTE:

Päritolumaa: Itaalia
Piirkond:  Conegliano Valdobbiadene DOCG
Viinamarjasordid: Glera, Pinot Bianco, Sauvignon Blanc, Riesling, Chardonnay ja Pinot Grigio
Koduleht: www.salatin.it

Salatini veinimaja loodi peale II maailmasõda vendade Antonio ja Ercole poolt. Neid inspireerisid Veneetsia mägise piirkonna erksad värvid ja pehmed aroomid. Praeguseks on veinimaja kolmanda põlvkonna käes. Seda juhitakse pedantse täpsusega, austades ja hinnates veinitegemise kunsti ning kultuuri.

Traditsioon, innovatsioon, tehnoloogia ja ökoloogiline jätkusuutlikkus – need on väärtused, millesse Salatini meeskond usub. Veinimaja hindab ja lähtub traditsioonidest. Neid on säilitatud ja edasi antud põlvest põlve koos austuse ja alandlikkusega, integreerides innovatsiooni iidsete teadmistega. Salantini veinimajas väljendub totaalne kirg ja pühendumine.

44 hektari suurune veiniistandus asub mägisel alal, kus on tegeletud veini tootmisega juba 15. sajandist. Salatini asukoha unikaalsus DOCG Conegliano Valdobbiadene’i idapiiril võimaldab avada täiendavaid veinivalmistuse kohti nagu Grave del Friuli ja DOC Venezia. Salatini veinimaja edendab bioloogilist mitmekesisust, mistõttu 21 hektaril kasvavad autohtoonsetest (kohalikku päritolu) kloonidest viinapuud. Sealhulgas neljal hektaril kasvatatakse haruldasi Verdiso ja Boschera viinapuid.

Maastikuga tihedalt seotud suurepärased Salatini veinid pärivad piirkonna hämmastavaid ja autohtoonilisi omadusi, mis on seotud klimaatiliste, morfoloogiliste ja kultuuriliste tingimustega. Salatini veinid on pälvinud nii Itaalias kui ka välismaal hulgaliselt auhindu. Tänu kirele ja pidevale kvaliteedi parandamisele, saavad Salatini veinid tunnustusi iga aasta. Need auhinnad esindavad Salatini edu ja igapäevaseid väljakutseid, et tuua veini valmistamise kõrgklass nautijate lauale.

Salantini tootjad pööravad suurt tähelepanu keskkonnale. Keskkonna väärtustamine algab viinamarjaistanduste hoolika juhtimisega. Rangelt jälgitakse DOCG Conegliano Valdobbiadene’i poolt jagatud protokolli säästva põllumajanduse ja piirkonna austamiseks. Selleks on Salatini võtnud kasutusele päikesepaneelid, mis säästavad loodust.

Vaata lähemalt, milliseid veine tootja pakub.

Salatini veinid