Veinielamused Veinivillemiga!

Maria Rigol Ordi

maria rigol orgi logo
FAKTE:

Päritolumaa: Hispaania
Piirkond: Penedes
Viinamarjasordid: Macabeu, Xarello ja Parellada
Kodulehtwww.mariarigolordi.com

Maria Rigol Ordi veinimaja pärineb 1987. aastast, kui pöörduti tagasi ligi saja aasta vanuse pere traditsiooni juurde. 1980. aastate alguses otsustas Maria Rigol Ordi, kes oli juba lapsepõlvest saati tihedalt seotud cava-maailmaga, hakata tootma koos pojaga vahuveini. Maria Rigol Ordi cava on väljendus soovist säilitada perekonna pärandit ja tahtest toota kvaliteetset vahuveini, taastades Penedès´i viinamarjasortide traditsioonilisi segusid ja kasutades pikka vananemisprotsessi. Maria alustas tagasihoidliku tootmisega oma maja keldris Sant Sadurní d’Anoia küla südames.

Maria Rigol Ordi veinimajas korjatakse viinamarju käsitsi. Seejärel pressitakse terveid viinamarju. Parima suhkru ja happesuse tasakaalu saavutamiseks on maksimaalne saagikus 55%. Peale seda, kui Macabeu, Xarello ja Parellada veinidel on lastud seista, tehakse erinevad cava kupaažid, et saavutada soovitud värskus, struktuur, happelisus ja maitse omadused. Nii saab iga cava ainulaadse karakteri. Seejärel vahuvein pudeldatakse ja lastakse vananeda sõltuvalt tüübist. Maria Rigol Ordi valib viinamarjakasvatajad kogu Gran Penedès´i piirkonnast, mis võimaldab jäädvustada kogu piirkonna rikkaliku olemuse. Nii on iga cava isikupärane ja unikaalne. See ongi Maria Rigol Ordi eesmärk – edastada piirkonna identiteeti, eripära ja ühendada traditsioonilised meetodid kõige uuemate veinivalmistusviisiga.

Kuigi Maria Rigol Ordi töötab peamiselt kohalike Penedès´e viinamarjasortidega – Macabeu, Xarello ja Parellada´ga – siis on ta käivitanud ka uue projekti microtirage. Veinimaja toodab väikseid koguseid erinevaid cava proovipartiisid, et pakkuda ainulaadseid ja uuenduslikke tooteid, mis on valmistatud erilistest marjadest. Sealjuures valmistamisprotsess alati traditsiooniline ja usaldusväärne.

Maria Rigol Ordi veinimaja lähtub järgmistest väärtustest:

 

Pärand – Maria Rigol Ordi cava on loodud selleks, et säilitada perekondlik pärand ja Penedès´i piirkonna unikaalne olemus.
• Karakter – Kasutakse cuvée-meetodit ja pikka vananemisprotsessi, et valmistada limiteeritud kogus kvaliteetset cava´t, millel on suurepärane karakter.
• Traditsioon – Tootmisprotsessis ühendatakse uusimad tehnilised lahendused traditsiooniliste meetoditega.
• Katsetamine – Väikesed katsepartiid pärinevad soovist pakkuda ainulaadseid ja uuenduslikke tooteid, mis on valmistatud väljavalitud viinamarjasortidest.

maria rigol orgi veinid
Vaata lähemalt, milliseid veine tootja pakub.

Maria Rigol Ordi veinid