Veinielamused Veinivillemiga

Fernand Engel

fernand engel logo
FAKTE:

Päritolumaa: Prantusmaa
Piirkond: Alsace
Viinamarjasordid: Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Muscat, Riesling, Gewurztraminer
Kodulehtwww.fernand-engel.fr

Fernand Engeli veinimaja sai alguse 1949. aastal, mil Fernand võttis üle esivanemate talu koos väikese viinamarjaistandusega Alsace´s. Tänaseks on veinitootmisesse kaasatud neli põlvkonda, kes hindavad head jooki ja keskkonda. Nimi Fernand Engel kannab endas väärtuseid nagu naiselikkus, värskus, elegantsus, peenus, tasakaal ja ökoloogia. Veini valmistamise stiil järgib perekonna pärandit, kindlat mõtteviisi ja kirglikkust.

Veinimaja asub Alsace´i piirkonnas Prantsusmaa kirdenurgas, kust pärit mõned maailma parimad valged veinid. Alsace on värviküllane, muinasjutuline ja meeldejääv. Viinamarjaistandus on 51 hektaril, mis asub seitsme küla ja 150 üksiku krundi vahel. See loob tõelise mitmekülgsuse erinevate terroir´ide vahel, mis on Fernand Engeli tõeline boonus. Iga maalapi ainulaadne pinnase struktuur, soosiv päike ja Alsace´i erakordne mikrokliima aitavad kaasa Fernand Engeli veinide mitmekesisusele.

Olenevalt piirkonnast võib pinnas olla lubjakivine, millelt toodetakse rikkalikke ja võimsaid veine. Sealjuures võib pinnas olla ka kivine ja klibune, muutes veinid väga aromaatseks. Vaheldusrikas pinnas avaldab veinides imelisi aroomijooni ja täidlaseid maitseid.

Fernand Engel jälgib mahepõllumajanduse (organic farming) nõudeid  ning omab ECOCERT sertifikaati. Veinimaja austab elukeskkonda ja selle jätkusuutlikkust, seetõttu ei kasutata sünteetilisi kemikaale ega väetisi. Fernand Engeli eesmärgiks on loodusliku tasakaalu taastamine, et tugevdada taime loomulikku kaitsevõimet. Fernand Engeli viinamarjaistandus on üks olulisimaid orgaaniliselt haritud veiniaedasid Alsace´i piirkonnas.

fernand engel vein
Vaata lähemalt, milliseid veine tootja pakub.

Fernand Engeli veinid