Veinielamused Veinivillemiga!

Emrich-Schönleber

logo Emrich-Scönleber
FAKTE:

Päritolumaa: Saksamaa
Piirkond: Nahe
Viinamarjasordid: Riesling, Grauburgunder (Pinot Gris) ja Weissburgunder (Pinot Blanc)
Kodulehtwww.emrich-schoenleber.de

Esimene viide Emrich-Schönleberi viinamarjakasvatusest pärineb 18. sajandi keskpaigast. Veinimaja taga on alati seisnud Schönleberi perekond, kelle eesmärgiks on ületada veinidele pandud kõrgeid standardeid. Intensiivse ja täpse lähenemise tulemusena on Emrich-Schönleberi veinimajast saanud maailma vanima eliitveinide VDP ühingu liige juba 1994. aastal.

Saksamaa juhtivad veiniajakirjad peavad Weingut Emrich-Schönleberit ühehäälselt maailmaklassi veinikeldriks.

Veiniistandus on 18 hektaril Monzingenis, Nahe viinamarjakasvatusala läänepiirkonnas. Suurim osa viinapuudest on Riesling (85%), aga esindatud on ka Grauburgunder (Pinot Gris) ja Weissburgunder (Pinot Blanc). Piirkonnas on viinamarjad väiksed, kuid see-eest aromaatsed. Piirkonda iseloomustavad tugevad termilised tuuled, päikeselistel päevadel orust tõusvad soojad õhuvoolud ja läheduses asuv Soonwaldi mets, mis pakub looduslikku jahutust öösel. See kõik muudab viinamarjad väga aromaatseks.

emrich-schöleber veinid

Emrich-Schönleberi veinimaja lähtub kolmest põhimõttest:

 

• veinid pakuvad tõelist joomise rõõmu;
• veinid on ausad ja autentsed väljendused nende päritolust;
• eesmärgiks ei ole toota lihtsalt head veini, vaid midagi enamat – veini, millel on ainuomased karakteristikud.

Need põhimõtted juhendavad Emrich-Schönleberi meeskonda kõiges. Alates taimede istutamisest, tööst keldris ja lõpetades pudeldamisega. Veinimaja on veendunud, et oluliseks terroir´i osaks on inimene, kelle ülesanne on kasvatada nii viinamarju kui ka mulda. Need kaks peavad olema terved ja tasakaalus. Iga tööprotsess Emrich-Schönleberi veinimajas on hoolikalt läbi mõeldud ja eesmärgiks on toetada veinide loomulikku arengut. Seetõttu on iga vein erinev, isepärase maitse ja unikaalse looga – täpselt nii see olema peabki.

Vaata lähemalt, milliseid veine tootja pakub.

Emrich-Schönleberi veinid