Veinielamused Veinivillemiga!

Fratelli Aimasso

FAKTE:

Päritolumaa: Itaalia
Piirkond:  Piemonte
Viinamarjasordid: Dolcetto, Nebbiolo, Barbera
Koduleht: www.aimasso.com

Fratelli Aimasso viinamarjaistandused asuvad Itaalias Piemonte veinipiirkonnas. Veinimaja sai alguse 1930. aastal väikeses alevikus Diano d’Albas Langhe mägeda vahel. Esialgu oli veinimaja rohkem põllumajandusele pühendunud ja viinamarju kasvatati vähem. Peamiselt kasvatati Dolcetto viinamarja, mis oli piirkonnale omane mari.

Mõni aeg hiljem otsustasid veinimaja ülevõtnud perepojad, Giuseppe ja Lorenzo, muuta talu peamiselt viinamarja kasvanduseks. Selleks ostsid nad juurde ümberkaudset maad ja suurendasid viinamarjade osakaalu. Nüüdseks on veinimajal 8 hektarit maad.

 

1960. aastate lõpus otsustasid Aimasso vennad maa täielikult ümber kujundada, alustades veini tootmist. Nad villisid oma esimese veini 1975. aastal, kuid kahjuks ei olnud sellel veinil palju edu. Järgmise neljakümne aasta jooksul müüs veinikelder ainult lahtisi veine.

2010. aastal liitus veinitootjatega Lorenzo poeg Luca Aimasso, tuues kaasa uue visiooni. Selle ajendiks oli tema kirg veini vastu ning tema armastus perekonna traditsioonide ja pärandi vastu.

 

Luca filosoofia järgi peaks vein hämmastama ja tekitama suurepäraseid elamusi. Luca on innovatsiooniga loonud kaks toodet, Alice Barbera d’Alba Superiore DOC ja Pietro un Diano d’Alba Superiore DOCG, mille üle on ta eriti uhke.

Vaata lähemalt, milliseid veine tootja pakub.

Fratelli Aimasso veinid