Veinielamused Veinivillemiga!

Cingles Blaus

cingles blaus logo
FAKTE:

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Montsant, Priorat
Viinamarjasordid: Grenache, Carignan, Macabeo, Cabernet Sauvignon, Merlot ja Chardonnay
Koduleht: www.cinglesblaus.com

Cingles Blaus veinitootmise algatas Magi Baiget 2001. aastal. Ta otsustas arendada perekondlikku veinitootmise traditsiooni võttes kasutusele uued tootmismeetodid. Alguses toodeti veine väikses veinikeldris Cornudella de Montsant´i linnas käsitööna. See muutus, kui Magi Baiget alustas koostööd Busquets´i perekonnaga.

Cingles Blaus edu alus on Busquets´i perekonna ja Magi Baiget´i ühendav sõprus, aga ka veiniistanduse erakordne ajalugu ja asukoht. Veini nimi, Cingles Blaus (sinised kaljud), vihjab Montsant´i piirkonnas kõrguvatele sinakat tooni kaljudele. Veinimaja pärineb viieteistkümnendast sajandist, mis on tegelikult väikelinna moodustav kompleks. See asub Arboli jõe paremal kaldal iidse külatee ääres. Rohke päikselisus ja veekogude lähedus muudavad piirkonna pinnase viinamarjade kasvatamiseks viljakaks.

Cingles Blaus viinamarjaistandused asuvad kahes erinevas kohas. Ühed asuvad Arbolí jõe orus, kus on eriline mikrokliima – piisav hulk niiskust, vihmasadu, värskendavaid tuuli ja unikaalne mullatüüp. Peale selle asuvad viinamarjaistandused Cornudella de Montsant´i läheduses, Priorat´i regiooni kirdeosas. Sealsed istandused asuvad 575 meetri kõrgusel merepinnast. Mõlema piirkonna veine iseloomustab maitserohkus ja komplektsus.

Veini valmistatakse traditsioonilistel meetoditel. Saavutamaks kõrgeimat kvaliteeti ja maksimaalset kontsentratsiooni hoitakse veinitoodangu maht madalana. Peamiselt kasvatatakse selliseid viinamarjasorte nagu Grenache, valge Grenache, Carignan ja Macabeo. Vähemal määral kasvatatakse Cabernet Sauvignon´i, Merlot ja Chardonnay´d. Veini tehakse oktoobri keskel, kui viinamarjad on Montsant´i piirkonnas saavutanud optimaalse küpsuse. Hilisest saagikoristusajast inspireerituna on üheks nende juhtivaks brändiks just „Oktoober“. Oktoobri kaubamärgi all on nii punaseid, valgeid kui ka roosasid veine.

cingles blaus
Vaata lähemalt, milliseid veine tootja pakub.

Cingles Blaus veinid